فروشگاه ساز رایگان فایل

برنامه رسم خودکار منحنی استاندارد (کالیبراسیون) و آموزش رسم نمودار در اکسل

دسته بندي : علوم پایه » شیمی

این فایل دارای یک برنامه اکسل و یک فایل word می باشد. در فایل Word توضیحات دلیل رسم منحنی استاندارد و نکات کلیدی در هنگام انجام آزمایشات منحنی استاندارد در یک فایل Word قرار گرفته است. 
در فایل اکسل برنامه رسم منحنی استاندارد قرار گرفته است که فقط کافیست داده های آزمایشگاهی خود را جایگزین اعداد جدول نمایید تا منحنی استاندارد به طور خودکار رسم شود و معادله خط نیز به طور خودکار برای شما ارائه گردد. (به تصویر روبرو توجه نمایید- بخش آخر تصویر) 

هر چند که با داشتن این برنامه نیازی به یادگیری نحوه رسم منحنی استاندارد و همچنین یادگیری برنامه اکسل ندارید اما چنانچه قصد یادگیری هم داشته باشید، در فایل word نحوه ی رسم منحنی استاندارد به وسیله نرم افزار اکسل به همراه تصاویر توضیح داده شده است.
 این فایل می تواند رسم نمودار در نرم افزار اکسل  به افرادی که کار با اکسل بلد نیستند را نیز آموزش دهد.  امیدوارم که این فایل بتواند برای محققین جوان و تازه وارد مفید باشد.
 
مطالب فایل word

چرا منحنی استاندارد باید رسم نماییم و در چه مواقعی به منحنی استاندارد نیاز داریم؟

...........

نکات کلیدی:

1. هر محقق باید خودش منحنی استاندارد خود را تهیه نماید. سعی شود منحنی استاندارد با همان وسایل و شیشه آلاتی تهیه شود که در حین انجام کار از آنها استفاده می شود.

2. محلول سازی و غلظت سازی برای تهیه منحنی استاندارد باید به همان گونه ای باشد که در حین انجام کار آزمایشگاهی قرار است انجام شود. مثلا اگر تمام پیپت در هنگام محلول سازی تخلیه میشود، باید همیشه همین انفاق بیفتد.

3. سعی شود غلظتهایی که برای رسم منحنی استاندارد تهیه می شود، در برگیرنده ی پایین ترین.....


روش انجام کار آزمایشگاهی:

......................


 رسم نمودار

روش رسم نمودار در اکسل به صورت مرحله به مرحله به همراه تصاویر مراحل مختلف ترسیم، توضیح داده شده است. در در ابتدای تصویربخشی  از این مطالب دیده می شود. 

 

دسته بندی: علوم پایه » شیمی

تعداد مشاهده: 3044 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.rar

فرمت فایل اصلی: rar

تعداد صفحات: 6

حجم فایل:823 کیلوبایت

 قیمت: 5,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل